Ceny OC po pierwszym półroczu 2018 stabilne - są nawet obniżki! Płacisz więcej? Prawdopodobnie przepłacasz!

Ceny OC stabilne

Ceny OC po pierwszym półroczu 2018 stabilne - są nawet obniżki! Płacisz więcej? Prawdopodobnie przepłacasz!

Ceny OC to zawsze gorący temat. Na szczęście tego lata będziemy studzić emocje. OC narazie nie tylko nie drożeje, ale w porównaniu z początkiem roku 2018, obserwujemy nawet niewielkie spadki cen. 

Kierowcy przyzwyczaili się już do tego, że za polisę OC z roku na rok płacą coraz więcej. Faktycznie w poprzednich latach nie mieliśmy dobrych wiadomości: OC drożało właściwie z kwartału na kwartał, a wielu użytkowników czterech kółek rwało z tego powodu włosy z głowy.

Sytuacja jednak zmieniła się już na początku 2018, kiedy informowaliśmy, że ceny OC przestały rosnąć i że zmiany w taryfach towarzystw ubezpieczeniowych są co najwyżej kosmetyczne.


Średnia cena polisy? Już poniżej 1000 zł! 

Aktualnie, średnia cena polisy wynosi 983 zł. To o blisko 50 zł mniej niż na początku tego roku. Najwięcej za ubezpieczenie płacą młodzi kierowcy i to oni zawyżają średnią. Mediana cen jest znacznie niższa i wynosi raczej około 600-700 zł.

Ciągle także można kupić polisę naprawdę tanio. Najtańszą ofertę uzyskała u nas mieszkanka podczęstochowskiej miejscowości, która kupiła polisę za 310 zł.

Ceny OC po pierwszym półroczu 2108 spadają

Ceny OC po pierwszym półroczu 2108 spadają

Dalej drogo w Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie. Tani Rzeszów i...

W przeciwieństwie do średnich stawek, niewiele zmienia się jeśli chodzi o ośrodki miejskie, w których jest najdrożej. W wysokości stawek ubezpieczenia OC przodują Gdańsk, Wrocław i Warszawa. Tu za ubezpieczenie zapłacimy średnio nawet o 30 % więcej niż w innych częściach kraju!

Dość tanio jest za to w Rzeszowie, Gorzowie i Kielcach. Tam analogicznie średnia cena ubezpieczenia jest niższa o nawet 200 zł rocznie. 
Najtańsze OC 2018

Najtańsze OC 2018

Najdroższe OC 2018

Najdroższe OC 2018

Co dalej z cenami OC w 2018? 

Ceny OC są stabilne, ale dalszych znaczących obniżek nie należy się spodziewać –  mówi Bartosz Salwiński z mfind.

Prognozowane przez nas wzrosty cen po uchwale Sądu Najwyższego w sprawie zadośćuczynień należnych również bliskim ofiar wypadków, mogą być odsunięte w czasie. Ubezpieczyciele z pewnością bacznie obserwują ilość spraw kierowanych do sądu i wysokość żądanych odszkodowań. Jeśli spraw będzie dużo, podwyżki  cen OC są nieuniknione - dodaje.

Skąd się wzięły obniżki na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych? 

Aktualne obniżki mogą wynikać ze zwiększonej konkurencji pomiędzy ubezpieczycielami. Ostatnie lata były dość trudne, a wyniki finansowe towarzystw osiągane na sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych kiepskie. Aktualnie obserwujemy przeciwny trend –  sumarycznie rynek ubezpieczeń OC jest wreszcie rentowny, a to oznacza że ubezpieczyciele mogli odrobinę odpuścić presję cenową i zwiększanie taryf. 


Bartosz Salwiński, mfind.pl

Ceny OC po pierwszym półroczu 2018 - jest taniej!

Ceny OC po pierwszym półroczu 2018 - jest taniej!

Ceny OC po pierwszym półroczu 2018 pokazują, że sytuacja na rynku jest stabilna, a wielu z nas może kupić polisę OC nawet taniej niż rok wcześniej!

Czytaj więcej

Płacisz więcej za OC? Prawdopodobnie przepłacasz! 

Płacisz za OC więcej niż rok temu, a twoja historia ubezpieczeniowa wcale się nie pogorszyła? Prawdopodobnie przepłacasz.

Warto przypominać, że zakres ubezpieczenia OC, w przeciwieństwie do AC, jest wszędzie taki sam. Oznacza to w praktyce, że droższe OC wcale nie chroni nas lepiej, a tylko tyle, że nie przyłożyliśmy się do wyboru najkorzystniejszej oferty.

Warto to zrobić, bo na OC możemy przepłacić nawet kilkaset złotych rocznie! 


mfind.pl jest jednym z największych w Polsce serwisów internetowych umożliwiających porównanie ofert ubezpieczeń komunikacyjnych, turystycznych i mieszkaniowych.

Portal oprócz porównywarki OC/AC obejmuje również Akademię mfind - poradnikowy serwis ubezpieczeniowy publikujący aktualności, praktyczne porady i ciekawostki z branży.

Serwis współpracuje z największymi w Polsce towarzystwami ubezpieczeniowymi, wśród których są m.in. PZU, AVIVA, Gothaer, Proama, Benefia, AXA, Generali, Uniqa, You Can Drive, MTU, Link4, Allianz, InterRisk, Warta, Signal Iduna.

Od początku swojej działalności mfind odwiedziło prawie 10 mln klientów, a liczba ta dynamicznie rośnie.  Wybierając polisę komunikacyjną z mfind klienci oszczędzają średnio ponad 580 zł, a łączne oszczędności naszych klientów na zakupionych polisach sięgają już 20 mln złotych!

Załączniki

Pobierz wszystkie

mfind oc 1 polrocze-03.png

grafika | 291 KB

Pobierz
mfind oc 1 polrocze-01.png

grafika | 229 KB

Pobierz
mfind oc 1 polrocze-02.png

grafika | 303 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Mfind wśród 100 najbardziej innowacyjnych firm InsurTech na świecie!

11 października firma FinTech Global, dostawca narzędzi analitycznych dla branży finansowej na całym świecie, ogłosiła ranking 100 najbardziej innowacyjnych firm z branży InsurTech. W tym wyjątkowym gronie, jako jedyna polska firma znalazł się mfind! 
Ceny OC po III kwartale 2018 - jest DUŻO taniej!

Przeanalizowaliśmy średnie ceny OC po trzecim kwartale 2018 roku i mamy dobrą wiadomość dla kierowców – ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC idą w dół. W analogicznym okresie w 2017 roku, za OC płaciliśmy średnio 15% więcej. Płacisz drożej niż rok temu? Przepłacasz! 
Startuje sezon na NNW - ubezpieczyciele konkurują - rodzicu wybierz rozważnie!

Już za chwilę 1 września i start roku szkolnego. Tradycyjnie już, jest to moment gdy wykupujemy ubezpieczenie NNW dla naszych dzieci w wieku szkolnym/przedszkolnym. Ubezpieczyciele prześcigają się w ofertach, a rodzice mają w czym wybierać. Niestety często wybierają źle. Jakie ubezpieczenie wybrać, aby ochrona dla naszych dzieci nie była wyłącznie iluzoryczną? 
Podróżujesz? Uważaj na upały! O tym musisz pamiętać!

Kiedy temperatura powietrza przekracza 3o stopni, auto może stać się śmiertelną pułapką. Upał zagraża też bezpieczeństwu na drodze! 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.