Kolejki na NFZ zmorą Polaków. Czy jest alternatywa?

Kolejki na NFZ zmorą Polaków. Czy jest alternatywa?

Opublikowany

Kolejki do świadczeń na NFZ mogą nawet zdrowego przyprawić o ból głowy. 10 lat oczekiwania na endokrynologa? To nie żart. 

Publiczna służba zdrowia to wyzwanie dla cierpliwych. Kolejki do specjalistów bywają ogromne i właściwie trudno powiedzieć, gdzie się nie czeka. Najdłuższe kolejki są tradycyjnie do endokrynologa, ortopedy, ortodonty, ale i do kardiologa czy na rehabilitację poczekamy długo. 

Gdzie poczekasz najdłużej? 

Kolejki do świadczeń są bardzo różne i trzeba uczciwie stwierdzić, że mogą się bardzo znacząco różnić, nie tylko w zależności od miasta, ale i między poszczególnymi przychodniami. Dlatego jeśli zależy nam na szybszym dostępie do świadczeń, trzeba szukać i sprawdzać w różnych placówkach. Często te przyszpitalne, o największej renomie mają najdłuższe kolejki.

Różnice bywają znaczne: nawet kilka miesięcy.

Na pytanie o to w których ośrodkach miejskich czekamy najdłużej, również nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W Krakowie najdłużej poczekamy na alergologa, w Warszawie na endokrynologa. Kolejki do świadczeń rehabilitacyjnych są egalitarne: prawie wszędzie równie długie. 
Kolejki na NFZ - ile poczekasz na świadczenie? 

Kolejki na NFZ - ile poczekasz na świadczenie? 

Jak uciec z kolejki? 

Oczywistym jest, że nie każdy z nas może tak długo czekać na świadczenie - mówi Bartosz Salwiński z mfind. Jest to jedna z przyczyn popularności pakietów medycznych, których z roku na rok sprzedaj się w Polsce coraz więcej. Oczywiście to rozwiązanie nie jest idealne. W prywatnych przychodniach również zdarzają się kolejki, nie wszystkie świadczenia da się uzyskać, ale jeśli ktoś leczy się przewlekle, z usług medycznych korzysta regularnie, wykupienie pakietu medycznego jest idealnym rozwiązaniem, które pozwala oszczędzać czas i pieniądze.

Ceny pakietów medycznych zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie -  trzeba jednak zauważyć, że za taką kwotę nie uzyskamy wszystkich świadczeń. Za pakiet kompleksowy, o szerokim zakresie świadczeń, trzeba zapłacić minimum 100 zł miesięcznie. 

Klienci, którzy trafiają do nas, są często rozgoryczeni stanem służby zdrowia i oczekują diametralnej różnicy, jednak dobrze pamiętać, że nawet przy bardzo kompleksowych pakietach, nie zawsze świadczenie uzyskamy "od ręki" - podkreśla Ewa Olczak Manager ds. Rozwoju Produktu w mfind.

Podkreśla również bardzo istotną kwestię: Pakiet medyczny, nawet bardzo dobry i kompleksowy, nie jest w pełni alternatywą dla państwowej służby zdrowia i zakup takiego pakietu nie powinien oznaczać rezygnacji z opłacania składek ubezpieczenia zdrowotnego. 


Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Mfind wśród 100 najbardziej innowacyjnych firm InsurTech na świecie!

temu

11 października firma FinTech Global, dostawca narzędzi analitycznych dla branży finansowej na całym świecie, ogłosiła ranking 100 najbardziej innowacyjnych firm z branży InsurTech. W tym wyjątkowym gronie, jako jedyna polska firma znalazł się mfind! 
Ceny OC po III kwartale 2018 - jest DUŻO taniej!

temu

Przeanalizowaliśmy średnie ceny OC po trzecim kwartale 2018 roku i mamy dobrą wiadomość dla kierowców – ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC idą w dół. W analogicznym okresie w 2017 roku, za OC płaciliśmy średnio 15% więcej. Płacisz drożej niż rok temu? Przepłacasz! 
Startuje sezon na NNW - ubezpieczyciele konkurują - rodzicu wybierz rozważnie!

temu

Już za chwilę 1 września i start roku szkolnego. Tradycyjnie już, jest to moment gdy wykupujemy ubezpieczenie NNW dla naszych dzieci w wieku szkolnym/przedszkolnym. Ubezpieczyciele prześcigają się w ofertach, a rodzice mają w czym wybierać. Niestety często wybierają źle. Jakie ubezpieczenie wybrać, aby ochrona dla naszych dzieci nie była wyłącznie iluzoryczną? 
Podróżujesz? Uważaj na upały! O tym musisz pamiętać!

temu

Kiedy temperatura powietrza przekracza 3o stopni, auto może stać się śmiertelną pułapką. Upał zagraża też bezpieczeństwu na drodze! 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.