Ubezpieczenie turystyczne na majówkę - wykup - nie wrócisz jako bankrut!

Ubezpieczenie turystyczne na majówkę - wykup - nie wrócisz jako bankrut!

Opublikowany

Oszczędzisz 20 zł, wrócisz z potężnym długiem?! To możliwy scenariusz. O ile większość Polaków zdaje sobie sprawę z konieczności posiadania ubezpieczenia turystycznego przy wyjazdach wakacyjnych, o tyle bagatelizujemy ten fakt przy krótszych podróżach, np. na długi weekend, majówkę. 

Polacy lubią długie weekendy

Trend ten widoczny jest od kilku lat: Polacy zamiast wyjeżdżać na jeden długi urlop latem, dzielą swój wolny czas i planują kilka krótszych wyjazdów. W tym roku chętnie kupowaliśmy bilety do europejskich metropolii. Na liście kierunków szczególnie lubianych przez rodaków od lat króluje Barcelona, Rzym, Lizbona i Londyn. Zwykle wyjeżdżamy na 4-5 dni, coraz częściej korzystamy także z ofert tour operatorów dostosowanych do krótkiego, intensywnego wypoczynku i udajemy się do Grecji, na Cypr, czy do Egiptu. 

Ubezpieczenie turystyczne - (nie) koniecznie?!

O ile przy dłuższych wyjazdach raczej decydujemy się na wykupienie polisy turystycznej  (deklaruje to 7 na 10 turystów), o tyle przy krótszych wyjazdach niejednokrotnie ten obowiązek bagatelizujemy. Wynika to z pośpiechu, bagatelizowania zagrożeń ( co może stać się w Berlinie przez 3 dni? ), a także nieświadomości.

Wielu turystów przy europejskich podróżach liczy na pomoc finansowaną w ramach EKUZ -  niestety nie jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne. EKUZ nie zagwarantuje nam pokrycia  wszystkich kosztów, dlatego nawet przy krótkim wyjeździe należy zaopatrzyć się w polisę turystyczną, której koszt jest naprawdę niewielki.

Nie oszczędzaj, bo pożałujesz...

Odpowiedź na pytanie o to, czy warto kupić polisę turystyczną, jest oczywista. Istotne jednak, żeby to była dobra polisa. Kupując ubezpieczenie turystyczne, nie warto zatajać informacji o chorobach przewlekłych, czy innych problemach zdrowotnych, a także oszczędzać na sumach ubezpieczeniowych czy rozszerzeniach np. o uprawiane sporty - a to główne grzechy klientów -  zauważa Bartosz Salwiński z Mfind.

Ubezpieczenie turystyczne nie jest drogie. Przykładowo, polisa dla 35- latka na 5 -dniowych wyjazd w Europie, to wydatek rzędu 14 - 33 zł. Decydując się na zakup w najtańszym wariancie otrzymujemy ochronę do kwoty 50-70 tys. zł. Polisa rodzinna, dla dwóch osób i dwójki dzieci to wydatek około 100 zł. Za tą cenę uzyskujemy święty spokój i gwarancję, że z urlopu nie wrócimy z poważnym problemem finansowym.


Koszt polisy turystycznej - wyjazd w Europie - maj 2018

Koszt polisy turystycznej - wyjazd w Europie - maj 2018

800 tys. długu po wakacjach? 

To ekstremalny scenariusz, ale niestety możliwy. Koszty leczenia, transportu medycznego za granicą, mogą być horendalne. Przykładowo, koszt transportu medycznego do Polski z Grecji, to wydatek rzędu 8-10 tys. euro. Tych kosztów nie pokryje EKUZ, a przecież takie sytuacje się zdarzają.  Jeśli mamy pecha, zdarzy się wypadek, a my będziemy wymagać hospitalizacji, koszty mogą być znacznie wyższe niż 100-200 tys. złotych. Zalecana suma ubezpieczenia przy wyjazdach europejskich to minimum 150- 200 tys. złotych, przy wyjazdach poza kontynent, nawet powyżej 400 tys. złotych. Takiej ochrony nie otrzymamy oczywiście kupując najtańszą polisę, warto więc dobrze zabezpieczyć swój interes i wybrać produkt, który na pewno się sprawdzi. 

Nawet 800 tys. długu po wakacjach? Uważaj na polisę z biura podróży!

Jedziesz na urlop, wykupujesz ubezpieczenie turystyczne w biurze podróży i myślisz, że sprawa jest zamknięta, a Ty bezpieczny? UWAŻAJ!

Uwaga na polisę z biura podróży! 

Często kupując pobyt za granicą, decydujemy się ubezpieczenie proponowane przez tour operatora. Niestety nie zawsze jest to opcja, która zapewnia bezpieczeństwo. Warto dokładnie przyjrzeć się warunkom takiego ubezpieczenia i sprawdzić co wchodzi w zakres polisy. Oferty warto porównywać. Często te oferowane przez biura podróży mają symboliczny zakres,  niskie sumy ubezpieczeniowe, są drogie i właściwie nieprzydatne. 

Ubezpieczenie turystyczne znajdziesz i porównasz na https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-turystyczne/

mfind.pl jest jednym z największych w Polsce serwisów internetowych umożliwiających porównanie ofert ubezpieczeń komunikacyjnych, turystycznych i mieszkaniowych.

Portal oprócz porównywarki OC/AC obejmuje również Akademię mfind - poradnikowy serwis ubezpieczeniowy publikujący aktualności, praktyczne porady i ciekawostki z branży.

Serwis współpracuje z największymi w Polsce towarzystwami ubezpieczeniowymi, wśród których są m.in. PZU, AVIVA, Gothaer, Proama, Benefia, AXA, Generali, Uniqa, You Can Drive, MTU, Link4, Allianz, InterRisk, Warta, Signal Iduna.

Od początku swojej działalności mfind odwiedziło prawie 10 mln klientów, a liczba ta dynamicznie rośnie.  Wybierając polisę komunikacyjną z mfind klienci oszczędzają średnio ponad 580 zł, a łączne oszczędności naszych klientów na zakupionych polisach sięgają już 20 mln złotych!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

mfind wyjazd 5 dni-01-2.png

grafika | 60,4 KB

Pobierz