Mfind startuje z porównywarką ubezpieczeń nieruchomości!
Kopiuj tekst

Mfind startuje z porównywarką ubezpieczeń nieruchomości!

Coraz więcej Polaków, z rozsądku lub konieczności decyduje się na zakup ubezpieczenia nieruchomości. Jak to zrobić tanio i dobrze? 

Ze statystyk wynika, że już prawie 8 na 10 nieruchomości posiada ubezpieczenie. Eksperci tłumaczą ten fakt rosnącą świadomością ubezpieczeniową Polaków i popularnością kredytów hipotecznych, które wymuszają stosowanie ubezpieczeniowych instrumentów zabezpieczających dom lub mieszkanie finansowane za pomocą kredytu. Wartość składek z ubezpieczeń majątkowych, to ponad 32 mld złotych. 

Jak Polacy kupują ubezpieczenie mieszkania? 

Często... za szybko. Ciągle nie czytamy ze zrozumieniem umów i nie bardzo wiemy co mamy. Spora część konsumentów decyduje się na zakup ubezpieczenia nieruchomości za pośrednictwem banku, podczas załatwiania formalności kredytowych i w okresie późniejszym, dla świętego spokoju kontynuuje taką polisę.

Zdarza się jednak, że taka polisa jest znacznie droższa niż to co możemy samodzielnie znaleźć na rynku i ma uboższy zakres ochrony. Ubezpieczenie warto wybrać rozważnie i mądrze, bo tylko takie w pełni chroni nasz majątek.

Ile mogę oszczędzić na ubezpieczeniu mieszkania / domu korzystając z porównywarki mfind? 

Na obowiązkowym ubezpieczeniu nieruchomości do kredytu hipotecznego, oferowanym przez banki, można sporo zaoszczędzić. Przeprowadziliśmy kalkulacje ubezpieczenia dla dwóch wariantów:

-  mieszkanie w Warszawie o wartości 350 tys złotych
-  dom w mazowieckim o wartości 650 tys złotych


W pierwszym wariancie za ubezpieczenie oferowane przez mBank ( ubezpieczycielem jest AXA) należy zapłacić miesięcznie 0,0065 % sumy ubezpieczenia -  roczna stawka za podstawową wersję takiego ubezpieczenia to więc 273 zł. Korzystając z porównywarki mfind, znaleźliśmy ubezpieczenie w Generali, o szerokim zakresie, powiększonym nawet o skutki rażącego niedbalstwa -  w cenie 145 zł rocznie. 

Jeszcze większa jest różnica w stawce dla domu jednorodzinnego o wartości 650 tys w podwarszawskiej miejscowości. Tu za podstawową polisę w mBanku musimy rocznie zapłacić ponad 500 zł. Składka w Generali wyniesie 260 zł, a szeroka oferta z Warty, wzbogacona np. ubezpieczeniem torebki które chroni rzeczy noszone przy sobie między innymi, telefon, zegarek, laptop od rabunku, nie tylko w Polsce, ale też za granicą, wyniesie nas niecałe 300 zł rocznie. 

W skali całego okresu użytkowania nieruchomości lub jej kredytowania są to naprawdę duże różnice. Warto także przypomnieć, że bank nie może zobligować kredytobiorcy do zakupu polisy u siebie -  taką ochronę możemy zorganizować samodzielnie. 
Oferty prezentowane są w prosty i przejrzysty sposób

Oferty prezentowane są w prosty i przejrzysty sposób

Porównywarka ubezpieczeń mfind - znajdź szybko to czego szukasz! 

Nowa porównywarka ubezpieczeń nieruchomości mfind, to możliwość porównania ofert ubezpieczeniowych w paru krokach: jasno, czytelnie i szybko. Od razu widzisz ile zapłacisz i co otrzymasz w danym wariancie. Cały proces zajmuje zaledwie minutę, a zakup możesz dokończyć on line lub zamówić rozmowę z doradcą.

Aby uzyskać informacje o cenach i pakietach wystarczy podać dane dotyczące kodu pocztowego w obrębie którego znajduje się nieruchomość i jej szacunkową wartość, oraz wybrać wariant ochrony, który nas interesuje.

Oprócz oferty, klient otrzymuje klarowną opinię o produkcie

Oprócz oferty, klient otrzymuje klarowną opinię o produkcie

Porównywarka ubezpieczeń nieruchomości mfind - dla kogo? 

Nasz produkt kierujemy do świadomych konsumentów, którzy chcą mieć dobrą ochronę swojego majątku, a jednocześnie nie chcą na niej przepłacać, ani spędzać wielu godzin na porównywaniu ofert ubezpieczycieli - mówi Bartosz Salwiński, współzałożyciel mfind.

Podobnie jak w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych oferty mogą się różnić od siebie bardzo znacznie -  ubezpieczyciele w tym przypadku rywalizują nie tylko ceną, ale i zakresem ochrony. Dobre ubezpieczenie nieruchomości sprawdzi się nie tylko wtedy kiedy w naszym domu wybuchnie pożar czy pęknie rura, ale także zapewni pomoc fachowca kiedy zajdzie konieczność wymiany zamka, czy konieczna będzie wizyta elektryka. 

Porównywarka ubezpieczeń nieruchomości mfind działa pod adresem:

https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/kalkulator/
Ubezpieczenie mieszkania/domu- jak wybrać?

Ubezpieczenie mieszkania/domu- jak wybrać?

mfind.pl jest jednym z największych w Polsce serwisów internetowych umożliwiających porównanie ofert ubezpieczeń komunikacyjnych, turystycznych i mieszkaniowych.

Portal oprócz porównywarki OC/AC obejmuje również Akademię mfind - poradnikowy serwis ubezpieczeniowy publikujący aktualności, praktyczne porady i ciekawostki z branży.

Serwis współpracuje z największymi w Polsce towarzystwami ubezpieczeniowymi, wśród których są m.in. PZU, AVIVA, Gothaer, Proama, Benefia, AXA, Generali, Uniqa, You Can Drive, MTU, Link4, Allianz, InterRisk, Warta, Signal Iduna.

Od początku swojej działalności mfind odwiedziło prawie 10 mln klientów, a liczba ta dynamicznie rośnie.  Wybierając polisę komunikacyjną z mfind klienci oszczędzają średnio ponad 580 zł, a łączne oszczędności naszych klientów na zakupionych polisach sięgają już 20 mln złotych!

Powiązane artykuły
Mfind wśród 100 najbardziej innowacyjnych firm InsurTech na świecie!

11 października firma FinTech Global, dostawca narzędzi analitycznych dla branży finansowej na całym świecie, ogłosiła ranking 100 najbardziej innowacyjnych firm z branży InsurTech. W tym wyjątkowym gronie, jako jedyna polska firma znalazł się mfind! 
Ceny OC po III kwartale 2018 - jest DUŻO taniej!

Przeanalizowaliśmy średnie ceny OC po trzecim kwartale 2018 roku i mamy dobrą wiadomość dla kierowców – ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC idą w dół. W analogicznym okresie w 2017 roku, za OC płaciliśmy średnio 15% więcej. Płacisz drożej niż rok temu? Przepłacasz! 
Startuje sezon na NNW - ubezpieczyciele konkurują - rodzicu wybierz rozważnie!

Już za chwilę 1 września i start roku szkolnego. Tradycyjnie już, jest to moment gdy wykupujemy ubezpieczenie NNW dla naszych dzieci w wieku szkolnym/przedszkolnym. Ubezpieczyciele prześcigają się w ofertach, a rodzice mają w czym wybierać. Niestety często wybierają źle. Jakie ubezpieczenie wybrać, aby ochrona dla naszych dzieci nie była wyłącznie iluzoryczną? 
Podróżujesz? Uważaj na upały! O tym musisz pamiętać!

Kiedy temperatura powietrza przekracza 3o stopni, auto może stać się śmiertelną pułapką. Upał zagraża też bezpieczeństwu na drodze! 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.